Değerli Master ve Veteran Futbol Camiası,

Türkiye Veteranlar Futbol Ligi olarak Haziran 2017’de faaliyetlerimize başladığımızda “Doğru, Dürüst ve Adaletli Bir Lig” anlayışını benimsemiş ve geride bıraktığımız süreçte master ve veteran futbol camiasına farklı bir heyecan, yeni bir soluk kazandırdığımızı görmenin mutluluğu içerisindeyiz. Kurulduğumuz günden bugüne kadar geçen süredeki gelişimi görmekteyiz ve ne kadar doğru bir anlayış benimsediğimizi, camiamızın değerli mensuplarından aldığımız geri dönüşler ile güçlü bir şekilde görüyoruz.

Geride kalan süreçte amacımızın skor değil, spor olduğunu her fırsatta, her platformda güçlü bir şekilde vurguladık. Meşin yuvarlağı sadece etrafında toplanıp güzel anılar biriktireceğimiz bir araç olarak gördük. Nitekim de bu düşünceyi sahaya yansıtmanın verdiği mutluluğu birlikte yaşıyor, Birlikte Paylaşıyoruz.

2020 yılı başından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde de kendini ciddi şekilde göstermiştir. Bunun neticesinde tüm etkinlik ve müsabakaların seyircisiz düzenlemesine karar verilmiş, çok geçmeden de birçok sektörde tüm faaliyet geçici süreyle iptal edilmiştir.

Gelinen noktada insan sağlığını ciddi oranda tehdit eden pandemi sürecinden en çok etkilenen sektörlerden biri de spor oldu. Futbol camiası olarak biz de bu durumdan etkilendik. Devletimiz ve Bakanlığımızın ortak almış oldukları karar neticesinde iptal edilen organizasyonlar arasında master ve veteran futbol ligleri de yer almıştır.

İçinde bulunduğumuz süreçte, sadece insan sağlığına değil, hayatına da önemli ölçüde etki eden pandemi sürecinin geldiği nokta itibarıyla futbol faaliyetlerini sürdürmekte zorlanıyoruz. Sağlık için spor yapma düşüncesiyle hareket ederken, sağlığımız için spor yapmak yerine evde kalmak zaruri bir ihtiyaç olmuştur.

Master ve veteran futbol camiasının sağlığının tüm faaliyetlerden önemli olduğu düşüncesiyle; Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Yönetimi olarak tüm faaliyetlerimiz geçici olarak askıya alınmıştır. Pandemi süreci de takip edilerek, 31.10.2020 tarihinden itibaren TVFL çatısı altında herhangi bir organizasyon yapılmayacaktır; kurumumuzun ismi kullanılarak yapılan organizasyonlara da itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Değerlerimize inanan, bu yolda bizimle yürüyen, güzel anılar biriktirerek her şeyi birlikte paylaştığımız tüm takımlarımıza teşekkür eder; sağlıklı günlerde yeniden buluşabilmeyi temenni ederiz. 


FÜSUN ERAYLA

TVFL YÖNETİM KURULU BAŞKANI