Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde 2020-2021 futbol sezonu hazırlıkları kapsamında fikstür çekimi yapıldı. 

Pandemi nedeniyle sağlığın ön planda olduğu, koronavirüs tedbirleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen fikstür çekimi, Beşiktaş'ta bulunan Zübeyda Ana Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. 

Maske ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen fikstür çekimine takım takım temsilcileri HES kodu alarak katılım gösterdi. 

İstanbul Anadolu yakası ve iki grup olmak üzere Avrupa yakasından oluşan gruplarda mücadele edecek takımların katılımıyla gerçekleşen fikstür çekiminde veteran futbolcuların bir an önce sahaya inmeyi sabırsızlıkla beklediği gözlemlendi. 

SAHALAR İLE İLGİLİ ONAY ALINACAK

Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Başkanı Füsun Erayla, fikstür çekiminde yaptığı konuşmada, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle sahaların büyük ölçüde kapalı olduğunu, oynanabilecek müsabakalarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek müsabakalara başlayacaklarını söyledi. 

Müsabakaların sorunsuz bir şekilde oynanması için çalıştıklarını vurgulayan Füsun Erayla, "Her sezon olduğu gibi bu sezon da aynı heyecanla maçların başlamasını bekliyoruz. Ancak bu yıl hayatımıza koronavirüs girdi ve atacağımız her adımı buna göre yapmak zorundayız. Bildiğiniz gibi, hazırlık maçlarını oynamamızda bir engel yok. Fikstürü çektik ancak süreci takip edeceğiz. Umuyoruz ki maçların oynanması yönündeki gerekli açıklamalar bir an önce yapılır ve sahalarda buluşmaya devam ederiz" diye konuştu.