Koronavirüs salgını nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülkedeki tüm liglerin ertelenmesinin etkilerini yaşayan Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde 2020-2021 sezonunun ilk buluşması gerçekleşti. İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun İstinye'de bulunan Orhan Saka Amatörler Evi'ndeki toplantıya, Avrupa yakasının kulüp temsilcileri katıldı. 

Misafirlerin ateş ölçer ile ateşleri kontrol edildikten sonra maske kullanımı ve sosyal mesafe göz önünde bulundurularak gerçekleşen toplantıda, koroanvirüs salgını sürecinin veteran futbolu üzerindeki etkileri ve 2020-2021 sezonuna dair görüşler paylaşıldı. 

Toplantıya, Avcılar 1903 Veteranlar, Bayrampaşa Teknikspor Veteranlar, Bayrampaşa Trakyagücü Veteranlar, Baltalimanı Koruüstü Veteranlar, Paşalılar Veteranlar, Yeniköy Masterler, Arnavutköy Deha Masterler, Paşabahçe Masterler, Zeytinburnu Veteranlar takım temsilcileri katılırken, işleri dolayısıyla katılamayanlar da mesajlarını iletti. 

Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Başkanı Füsun Erayla, gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, "Tüm dünyayı etkileyen salgın süreci bizleri evlerimize hapsetti. Bu süreçte çok değerli spor adamlarını ne yazık ki kaybettik, Allah'tan rahmet diliyorum. Böyle bir sürecin sonunda sizlerle tekrar bir araya gelebilmek gerçekten büyük bir mutluluk" dedi. 

2019-2020 sezonu Türkiye Şampiyonası'nın akıbetine de değinen Başkan Füsun Erayla, "13 Mart'ta Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yayımladığı genelge üzerine ülkedeki tüm spor faaliyetleri durdurulmuştu. Biz de bundan nasibimizi aldık. Türkiye Şampiyonası finallerini ertelemek durumunda kaldık. Lig Yönetimi olarak, takımlarımızdan da gelen geri dönüşler neticesinde geride bıraktığımız sezonun Türkiye Şampiyonası'nı oynatmayı planlıyoruz. Şu anda Eylül ayını düşünüyoruz. O günün şartları izin verirse Antalya veya başka bir şehirde bir önceki sezonu tamamlamak ve yeni sezona başlamak istiyoruz" müjdesini verdi. 

2020-2021 sezonu ile ilgili bilgiler de aktaran TVFL Başkanı Füsun Erayla, "Karantina süreci bir kez daha sağlığın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Hayat normale dönerse ve sağlık açısından sorun teşkil etmeyecek bir ortam olursa yeni sezonu her zaman olduğu gibi Ekim ayında başlatmak istiyoruz. Karantina süreci, ruhumuzu ve bedenimizi biraz dinlendirme fırsatı verdi bizlere ama çok özlediğimiz sahalara dönmenin heyecanını hâlâ yaşıyoruz. Enerjimiz yüksek. Takımlarımızın istekli yaklaşımı bizleri motive ediyor. Yeni sezonun içinde yenilikleri barındırmasını da umuyoruz. Özellikle Türkiye Şampiyonası için bu yıl farklı bir format denemeyi planlıyoruz. Daha yüksek katılımın olduğu, farklı bölge takımlarının katılımıyla renklediği bir ortam oluşturmayı planlıyoruz. Detayları netleştiğinde ilerleyen günlerde sizinle paylaşacağız" ifadelerini kullandı.