Veteran ve Master futbol camiasının deneyimli ekiplerinden Maltepe Masterler, Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'ndeki ikinci sezonunda grup şampiyonluğunu ilan ederken, topladığı puanla lig tarihine geçti. 

Marmara Anadolu Grubu'nda mücadele eden İstanbul ekibi, Aydın Akbaş'ın teknik direktörlüğünde, kadrosunda yer alan tecrübeli isimlerle başladığı sezonu üst üste 7 galibiyetle taçlandırırken, 14 maç sonunda 12 galibiyet, birer beraberlik ve mağlubiyet ile nefes kesen yarışı Cevizli Veteranlar ve Yeni Nesil Masterler takımlarının önünde ilk sırada noktaladı. 

Oynadığı 14 maçta rakip fileleri 42 kez havalandıran Maltepe Masterler, 2018-2019 sezonunda grup aşamasının en golcü takımı oldu. Kırmızı Siyahlılar, lig tarihinin de en golcü ikinci performansına imza attı.

EN GOLCÜ TAKIMLAR
Göllü Masterler - 16 Maç - 50 Gol - 3,1 Ort.
Biga Veteranlar - 12 Maç - 42 Gol - 3,5 Ort.
Maltepe Masterler - 14 Maç - 42 Gol - 3 Ort.

14 maçta sadece dört puan kaybeden Maltepe Masterler, topladığı 37 puanla, Göllü Masterler'den sonra lig tarihinin en çok puan toplayan ikinci ekibi oldu.

Necati Korkmaz, Kahraman Yüce, Kenan Albayrak, Kamil Kutlu, Barış Şahin gibi hücum gücü yüksek oyunculara sahip Kırmızı Siyahlılar, grup şampiyonluğunun ardından gözünü Türkiye Şampiyonluğuna dikti. 

2019 Türkiye Finalleri 27 Nisan - 2 Mayıs'ta