Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Karması ile Kosova Veteranlar arasında Kosova'nın bağımsızlığının 11'inci yılı etkinlikleri çerçevesinde Prizren'de oynanan karşılaşma, iki ülke veteran futbolu arasında bir dostluk köprüsü oluşturdu. 

TVFL Genel Koordinatörü Füsun Erayla, müsabaka öncesi yaptığı konuşmada, "Kosova Futbol Federasyonu'na ve Kosovalı dostlarımıza nazik davetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Bu müsabaka iki ülke arasındaki birlik ve beraberliği güçlendirmek adına bir araç olacaktır. Başta kıymetli dostumuz Levent Buş'a ve taraftar dernekelerine, emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederim. Kosova halkına da ayrı bir parantez açmalıyım ki bizi çok güzel ağırladılar. Kendimizi ülkemizde gibi hissettik" ifadelerini kullandı. 

Kosova Futbol Federasyonu Başkanı Agim Ademi de Türkiye Veteranlar takımını ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek, TVFL Türkiye Karması'nın Teknik Direktörü olarak sahada yer alan Tanju Çolak'a imzalı forma ve şilt takdim etti. 

Başkan Ademi, TVFL Genel Koordinatörü Füsun Erayla'ya da günün anısına hediye takdim ederken, Füsun Erayla da dostluğu pekiştirmek adına üzerinde Agim Ademi'nin isminin yazılı olduğu Türkiye formasını verdi. 

Dostluk karşılaşmasını ise 3-2'lik skorla Kosova Veteranlar kazandı.