40 yaş ve üzeri amatör ile profesyonel futbolcuların forma giydiği Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde 2018-2019 sezonu devre arasında Marmara Avrupa ve Anadolu Grubu takım temsilcileriyle istişare toplantısı yapıldı. 

Her iki bölgede de farklı günlerde yapılan toplantılarda, sezonun ilk yarısı değerlendirildi. Geride kalan haftalarda keyifli ve fair-play ruhunun sahaya yansıtıldığı müsabakaların oynandığını vurgulayan kulüp temsilcileri, küçük sorunların da giderilmesi noktası görüş ve önerilerini sundu. 

Avrupa ve Anadolu yakasındaki toplantılarda, özellikle amatör futbolda artan şiddet olayları da gündeme getirildi. Küçükköysporlu Muhammed Yücel'in hayatını kaybetmesinin hiçbir şampiyonluğa ya da başarıya bedel olmayacağını belirten takım temsilcileri, futbolun seyirciyle güzel olduğunu, fair-play ruhu çerçevesinde özellikle sosyal medyada kullanılan demeçlerin tribünleri birleştirici unsurlar barındırmasının, şiddet olaylarının azalacağı görüşünde birleşti. 

KOSOVA İLE ÖZEL MAÇ YAPILACAK

Toplantıların ana gündem maddesini ise Kosova ile yapılacak özel müsabaka oluşturdu. Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Genel Koordinatörü Füsun Erayla, Kosova Futbol Federasyonu ile yapılan görüşmeler neticesinde resmi davet aldıklarını ve Kosova'ya giderek Veteranlar Karması ile bir maç yapacaklarını söyledi.

Ligde oynanan tüm müsabakaların ve Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde forma giyen tüm oyuncuların izlendiğini belirten Füsun Erayla, "Çok özel ve anlamlı bir günde Kosova Futbol Federasyonu'nun davetlisi olarak Kosova'ya gideceğiz. TVFL Türkiye Karması'nı oluşturma noktasında çalışmalarımız sürüyor. Tüm müsabakalarımız izleniyor ancak karma takımı oluştururken yetenek ve tecrübenin yanında farklı değerlere de önem veriyoruz. Amacımız skor değil, ülkemizi en güzel şekilde temsil etmek olacak" ifadelerini kullandı.