Bir dönem yetiştirdiği yıldızlarla gündemden düşmeyen, Türk futboluna kazandırdığı isimlerle 'futbolcu fabrikası' olarak anılan Zeytinburnu ruhu, Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde yeniden canlanacak. Uzun yıllar futbol oynamış isimlerin bir araya gelerek kurduğu Zeytinburnu Veteranlar, yeni sezonda bu ruhu yeniden canlandırarak iddiasını ortaya koyacak.  

Takımın başkanlığını yapan ve bir dönem İstanbulspor'da da forma giyen İlhan Kartal ve yöneticiler, geçtiğimiz günlerde Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Genel Koordinatörü Füsun Erayla ile bir araya gelerek yeni sezon katılım sözleşmesini imzalarken, iddialı olduklarını da vurguladı. 

Başkan İlhan Kartal, 40 yaşından sonra tekrar yeşil sahaların havasını solumanın eski futbolcular için önemli bir adım olduğunu belirterek, "Ben ve arkadaşlarım uzun yıllar futbol oynadık. O dönem yaşadığımız heyecanı tekrar tadacağımız için çok mutluyuz. Amacımız hem tekrar bir araya gelerek güzel anılar biriktireceğimiz bir sezon olması hem de futbolla adı özdeşleşen Zeytinburnu ruhunu tekrar canlandırarak ilçemizi en güzel şekilde temsil etmek olacak" ifadelerini kullandı. 

TVFL Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Akbaş ile birlikte Zeytinburnu Veteranlar yöneticileri ile bir araya gelen Genel Koordinatör Füsun Erayla, skordan ziyade sporun konuşulduğu Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde Zeytinburnu ilçesini görmekten dolayı mutlu olduklarını vurgulayarak, "Aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olarak da gördüğümüz ligimizde ilçe takımlarının olması önemli. Zeytinburnu Veteranlar takımının da değerli yöneticilerinden aldığımız ışık gösteriyor ki bu yıl çok güzel bir sezon olacak ve birlikte güzel anılar biriktireceğiz" açıklamasında bulundu.

Erayla ayrıca, İstanbul grubu fikstürünün Ekim ayı sonunda çekileceğini aktararak, "Her zaman söylediğimiz gibi, biz bir aileyiz ve bu ailenin kapısı herkese açık. Gelin, birlikte paylaşalım" diyoruz" değerlendirmesinde bulundu.  

Zeytinburnu Veteranlar takımında forma giyecek bazı isimler ve kariyerleri şu şekilde: 

Ayhan Kartal: Yeşilılgazspor, Langaspor, Kaynarcaspor, Esnafspor, Şilespor
Erkan Memiş: Bozkurt Mensücatspor, Karagümrük, Langaspor
Umut Oruç: Hürriyet Eğitimspor, Beştelsizspor
Bülent Solmaz: Hürriyet Eğitimspor
Aydın Tona: Şafakspor, Telsizspor, Eroğluspor
İlhan Kartal: Yeşilılgazspor, İstanbulspor
Ergün Öztürk: Saçmalıpınarspor