Veteran futbol camiasının öncü ekiplerinden olan 2007 yılından bu yana birçok şampiyonluk elde etmiş ve kadrosunda tecrübeli oyuncular barındıran Silivrispor Veteranlar, üst üste ikinci sezonda da Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde mücadele edecek. Renkleri ve kültürü nedeniyle Alman devi Bayern Münih benzetmesi de yapılan Silivri temsilcisi, Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nin kuruluşunda da önemli yer ediniyor. 

Kadrosunda Süper Lig, 1. Lig ve 2. Lig'de önemli takımlarda forma giymiş birçok oyuncuyu barındıran Kırmızı Mavili ekibin başkanlığını, kariyerinde 100'den fazla profesyonel müsabakaya çıkan, İstanbulspor ve Silivrispor gibi takımların formasını giyen Hikmet Ufuk Bek yapıyor. 

2017-2018 sezonunda Marmara-2 Grubu'nda mücadele eden Silivrispor Veteranlar, 22-29 Nisan tarihlerinde Antalya'da yapılan Türkiye Finalleri'nde de TVFL Türkiye Kupası finalisti olmuştu. 

Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Genel Koordinatörü Füsun Erayla, Silivrispor Veteranlar takımının bu camianın en deneyimli ve köklü takımlarından olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz yıl ligimizin kuruluşunda bizleri yalnız bırakmadılar. Sağ olsunlar, bu yıl da aramızdalar. Çok kaliteli, profesyonel ve her şeyden önemlisi centilmenliği ilke edinmiş oyunculardan kurulu bir takım. Onları tekrar aramızda görmekten dolayı mutluyuz" ifadelerini kullandı.