Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde 2018-2019 sezonu hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz sezon da yer alan Güney Marmara Grubu'nda yeni sezon hazırlıkları büyük ölçüde tamamlandı ve takımlar netleşmeye başladı. 

Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Koordinatörü ve Lig Danışmanı Füsun Erayla, geçtiğimiz günlerde grup temsilcileriyle birlikte Çanakkale'de bir araya gelerek hem geçen sezonun değerlendirmesini yaptı hem de yeni sezonla ilgili takım yetkilileriyle fikir alışverişinde bulundu. Güney Marmara'nın geçtiğimiz sezon lige renk ve kalite kattığını belirten Erayla, "Geçtiğimiz sezon fair-play ruhu çerçevesinde çok güzel müsabakalara tanıklık ettiğimiz bu bölgemizin iki temsilcisi Biga Veteranlar ve Çan Masterler, Türkiye Finalleri'nde de derece yapma başarısı gösterdi. Bunun yanında saha içi mücadeleleri ve centilmenlikleriyle de gönlümüzde ayrı bir yer edindi. Yeni sezonda da aynı heyecanı, aramıza katılan yeni takımlarla birlikte devam ettirmek istiyoruz. Hedefimiz skor değil, insanlara spor yaptırmak ve peşinden koştuğumuz futbol topunun etrafında toplanarak güzel anılar ve dostluklar biriktirmek olacak" ifadelerini kullandı. 

İmzaların sembolik olduğunu vurgulayan Füsun Erayla, "Bizde imzalar kağıtlara değil, kalplere atılır. Müsabakalar gelir, geçer. Asıl önemli olan orada olabilmek ve kalabilmektir" diye konuştu.

Güney Marmara Grubu'nda yeni sezonda yer alacak takımlarımız şöyle oldu:

- Çan Masterler

Gönen Masterler

- Gönen Şöhretler

- Kale 17 Veteranlar

- Lapseki Masterler

- Bayramiç Veteranlar

- Bandırma Duru Veteranlar-1

- Bandırma Duru Veteranlar-2

Not: Güney Marmara Grubu'nda başvurular devam ediyor. Yer almak isteyen takımlar, 0534 956 11 41 numaralı telefon ile irtibata geçebilirler.