22-29 Nisan tarihleri arasında 40 yaş ve üstü profesyonel ile amatör futbolcuların Türkiye'deki bir numaralı buluşma noktası olan Veteranlar Futbol Ligi'nin Green Hill Türkiye Finalleri'ne ev sahipliği yapacak Side Star Spor Kompleksi, FIFA standartlarındaki zeminiyle göz kamaştırıyor. 

Türkiye Şampiyonası ve Türkiye Kupası'nda mücadele edecek 16 takımın katılımıyla düzenlenecek Green Hill Türkiye Finalleri, FIFA standartlarına sahip üç sahada oynanacak. Yılın neredeyse 10 ayında yağış alması sebebiyle zemine büyük önem veren İngilizlerin kullandığı Lolium Perene'ye (İngiliz çimi) sahip tesisler, 4 adet modern soyunma odasına sahip. Gece ışıklandırması da bulunan tesis, 500 kişilik seyirci, basın ve protokol tribünlerine sahip. Tesiste ayrıca, 100 araçlık otopark da bulunuyor. 

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VE TÜRKİYE KUPASI KİMİN OLACAK?

Gündoğdu'da bulunan Side Star Resort Otel ile Spor Kompleksi arasında yaklaşık 800 metrelik mesafe bulunuyor. Spor organizasyonları konusunda özellikle Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun ilk tercihleri arasında yer alan tesis, Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve alt lig takımları ve alt yapı organizasyonları tarafından tercih ediliyor. 

Yabancı kulüplerin de sezon öncesi hazırlık, devre arası kampı ve uluslararası turnuvalar için tercih ettiği tesis, Green Hill Türkiye Finalleri ile organizasyon kalitesine farklı bir değer katacak.