Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Yönetimi, yeni sezon öncesi takımların kaynaşmaları ve tanışmaları amacıyla İstanbul'da bir kahvaltı programı organize etti. Marmara-1 Grubu takımlarından Beykoz Masterler'in mükemmel ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada, birlik ve beraberlik vurgusu ön plana çıktı. 

Beykozspor Taraftarlar Derneği lokalinde gerçekleşen toplantıya mazaretleri nedeniyle katılamayan kulüp temsilcileri güzel temennilerini iletirken; Beykoz Masterler Başkanı Zafer ve takımın Teknik Sorumlusu Sertaç Olcayto, futbolcularından Hakkı Baş ve Kulüp Medya İletişim Sorumlusu Talip Ercan, Pendik Kavakpınar Yöneticisi Ahmet Karaman, Avcılar 1908 Başkan Yardımcısı Halil Coşguner ve Teknik Sorumlu Arda Pehlivan, Kartal 1949 Yöneticisi Levent Çınar, Tek Rumeli TV'nin sevilen ismi, Sunucu Mehmet Çelik'in de formasını giyeceği Ceylanspor yöneticileri, Beykoz Rizeliler Derneği Veteranlar takımından Kamil Çolak ve Tayfun Şirin katıldı. Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Danışmanı Füsun Erayla'nın da yer aldığı toplantıda Hakem Atama Sorumlusu Osman Ünal, Medya ve İletişim Direktörü Gökhan Taner, Sosyal Proje Danışmanı Mustafa Kaya katılım gösteren diğer isimlerdi.

Erayla: Birlikte hareket edeceğiz

40 yaş ve üzeri profesyonel veya amatör futbol oynamış isimleri tekrar yeşil sahada buluşturan, kaliteli, keyifli ve profesyonel bir ortam sunmayı hedefleyen Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde büyük mesafeler kat ettiklerini ifade eden Lig Danışmanı Füsun Erayla, "Ben lige katılım sağlayan tüm kulüplerimize teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu ligi hep birlikte tüm kulüplerimiz ile birlikte gerçekleştireceğiz. Amatör bir ruh ama profesyonel kalitede bir çalışma gerçekleştirdik. Ligi sadece yarışmacı bir nitelikte değil, tüm sporcuların büyük bir aile kavramı ile yaşaması ve yaşatmasını istiyoruz. Sizler bizlerden isteyin, talepleriniz iletin, biz gereğini fazlası ile yerine getirmek isteriz" diye konuştu.

Baş: Güzel bir sezon diliyorum

Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nin kurulmasında özveri ve emek sarf eden, sezon öncesi kulüplere kapılarını açan Beykoz Masterler Spor Kulübü Başkanı Zafer Baş ise yaptığı konuşmada, öncelikle davete icabet eden misafirlerine teşekkürlerini iletirken, "Bu salonumuzu her toplantı ve etkinlikler için tahsis edeceğimizi belirtmek isterim. Bugün güzel bir pazar günü sabahında bu büyük ailenin fertleri ile bir araya gelmekten dolayı mutlu olduk. Lig öncesinde belirlenen konular üzerinde son çalışmalar burada yapılacak. Lig Yönetimi başta olmak üzere tüm kulüplerimize başarılar, güzel bir sezon diliyorum" ifadelerini kullandı.


Kulüp temsilcileri görüşlerini paylaştı

Kahvaltı öncesi kulüp temsilcileri kendilerini tanıtırken, düşüncelerini de katılımcılarla paylaştı.

Beşiktaş'a duydukları sevdayı armalarına taşıyarak Avcılar 1903 Spor Kulübü'nü kuran ve amatör kümede faaliyet gösteren Siyah Beyazlı ekip, yeni sezonda veteran takımlarıyla da sahada olacak. Kulübün yönetisici Halil Coşguner, güzel bir oluşumun içerisinde yer aldıklarına inandıklarını belirtti. Teknik Sorumlu Arda Pehlivan ise skordan ziyade sporun, güzel duyguların ön planda tutulduğu bir lig olması temennisini paylaştı. 

"Birlik ve beraberliği ön plana çıkaracağız"

Tek Rumeli Spor Servisi'nin sevilen ismi, özellikle amatör sporlara yönelik yaptığı habercilikle takdir toplayan duayen sunucu Mehmet Çelik'in öncü olduğu Ceylanspor yöneticileri, "Biz bunu sosyal bir proje olarak değerlendiriyoruz. Arkadaşlık, dostluk ortamında oynayacağız. Amacımız kazanmaktan ziyade birlik ve beraberliği ön plana çıkarmak olacak. Bizlere öncü olan Mehmet Çelik'e teşekkürlerimizi sunuyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 

"Güzel bir ortama girdik"

Kartal ilçesinin yeni kulüplerinden olan Kartal 1949 Veteranlar Yöneticisi Levent Çınar, "Bizlere futbolun sevilen tarafını gösteren Osman Ünal hocamızın vasıtasıyla güzel bir ortama girdik. Değişik bir hava ve atmosferle geliyoruz. Herkesin bir hırsı var ama arkadaşlıkların pekiştiği, yeni arkadaşlıklar kurabileceğimiz bir düşünceyle hazırlanıyoruz" dedi. 

Beykoz Rizeliler Derneği Veteranlar takımının kurucularından olan Tayfun Çelik de lige renk katmak istediklerini vurgulayarak yeni sezonun hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Sürpriz doğum günü

Öte yandan Veteranlar Futbol Ligi Beykoz toplantısında bir de sürpriz doğum günü kutlaması vardı. Beykoz Masterler SK Kulüp Başkamı Zafer Baş’ın Yeğeni ve Takım Futbolcularından olan Hakkı Baş’ın oğlu Mert Baş’ın doğum günü pastası toplantı anında getirilerek, Beykoz Masterler Takımının her maçında gelip destek olan sıkı takipçisine mutlu bir anı yaşatılmış oldu.

Talip Ercan - Beykoz Masterler Medya İletişim Sorumlusu