Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Yönetimi, global bir salgın haline gelen 'Yeni Tip Koronavirüs' salgını nedeniyle tedbir amaçlı bazı kararlar aldı.

Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun almış olduğu kararlar üzerine acil toplanan Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Yönetimi, büyük bir tehdit haline gelen Koronavirüs salgını nedeniyle takvim değişikliğine gitti. 

İlgili kurumlarımızın paylaşmış olduğu önemli bilgiler doğrultusunda, Çin'de ortaya çıkan ve özellikle orta yaş ve üstünde insanların hayatını kaybetmesine kadar kötü sonuçlar doğuran Koronavirüs salgını nedeniyle Antalya'da yapılması planlanan Türkiye Finalleri iptal edilerek, İstanbul'da yapılması kararlaştırıldı.

Ülkemizin önemli turizm destinasyonlarından olan Antalya'ya yurt dışından gelen ziyaretçilerin yoğunlukta olması ve ligimizin 40 yaş üstü formatında oynanması nedeniyle sadece sporcuların değil, yöneticilerin, katılımcıların ve müsabakaları takip etmeyi planlayan seyircilerin sağlık durumları göz önünde bulundurularak böyle bir karar alınmıştır. 

Alınan karar kapsamında, Türkiye Finalleri'ne bu sezon İstanbul ev sahipliği yapacak. Organizasyonun tarihi ve detayları, önümüzdeki günlerde açıklanacak.